Nu när man inte kan greja nåt ute och krukväxterna redan är bortskämda så är det datorn som tar mest tid här...
Tycker Civilization är lite trist (fast har iof bara spelat första, som ser sååå tråkigt ut)
Håller mig annars mest till simuleringar som diverse Tycoon spel och Sim- spel...
Men AoE är ju inte tråkigt, brukar släpa med min dator till föräldrarna och koppla ihop den med deras, och spela mot brorsans tjej!
Annars måste jag säga att jag gillar Heros of Might and magic, fast jag vet inte vilken kategori de går under?!
Sen måste jag skryta lite, min granne och hans "lag" var på typ nån WM tävling i Warcraft (eller om det var Warhammer?!) aja, de var iaf i Köpenhamn i höstas, och de vann, så jag bor granne med en som är Världsmästare i nåt dataspel
(fast jag kanske bör nämna att de som typ är tokduktiga på det spelet var på nåt i Japan just då, så de var inte med på WM, men ändå, tur för min granne!!!)