CITAT (andersen @ 17-06-2009, 16:46)

Det känns väldigt fjuttigt att folk tycker att 40kr är dyrt för jordgubbar,jag säjer bara hallo.. gubbarna skall skötas och plockas köras ut til butik, alla led skall ha betalt, hur kan man då tycka att ca 40kr är dyrt?
90 kronor kilot tycker iallafall jag är tokdyrt, potatisen kostar 9 kronor kilot och den ska tas upp och transporteras den med. Lösgodiset kostar 49 kronor kilot, så det får väl bli ett par lådor lösgodis istället, med lite grädde till så kanske man kan låssas att det är jordgubbar?