CITAT (MariaS @ 12-12-2009, 18:19)

Enligt polis kan man fällas för stalking om man upprepat fortsätter att "titta" och om den "uttittade" känner obehag av detta. Tillsägelse måste föregå anmälan!
Ursäkta mig men har inte den "uttittade" ett eget ansvar i detta med??? Det är väl ingen rättighet att fläka ut sig själv med namn, bild, personlig information etc på ett allmänt forum öppet för alla registrerade användare och sen begära att folk inte ska använda de funktioner som finns i forumet som att besöka profilsidor?! Hur knepigt personen än må uppträda så är det inget otillåtet att göra precis som andra användare gör. Att hänga ut en person och komma med anklagelser är väl lika illa eller?
CITAT (herkules @ 12-12-2009, 18:49)

men lägg av! man kollar väl i precis vilken profil man vill? och skriver i vilken man vill? så länge människan inte tar kontakt eller gör något dumt så får han/hon väl kolla precis vad som helst i forumet? och dessutom i vilken ordning som helst också? det räcker med att logga in som osynlig så kan du smyga runt i allas profiler utan att det öht syns.
och sånt anmäler ni till admin?
jisses...