CITAT (Wilmer @ 21-01-2010, 13:18)

Sicken fest!! Var köper du talgen och vad får du betala? Jag hittade på ica, men den kostade 39 kr /kg, dyrare än talgbollarna..
Ca 25 kr kilot på Konsum. Jag brukar köpa talgbollar ibland men jag hänger hellre ut talg. Tycker ofta att talgbollar har en unken och nästan härsken lukt trots att datumet är ok.
CITAT (Meriona @ 21-01-2010, 21:14)

Men det där i bakgrunden ser mer ut som en äppelkaka eller nåt, den hänger du väl inte ut till fåglarna?

Nej, det blir nog lite hårdsmält. Det är min pajform i porslin.