CITAT (Motti @ 01-08-2010, 01:14)

men för böveln !10,000 för en blandis !skräp er.Och om ni inte gör det så undrar man?hunden eller pengar!jag tänker Profiten och skit i hundens välbefinande!
vad jag vill säga är att pengarna går föra hundens väl och ve

Vem är du att döma vad andra väljer att lägga sina pengar på? Nu har jag inte betalat några 10.000 för min blandrashund men för mig är hon då värd betydligt mer än det. Hunden mår väl knappast dåligt av att någon tycker den är värd att betala 10.000 för. Men du kanske tycker det är bättre att dom hamnar hos nån pundare eller nån som behöver en penisförlängare för en tusenlapp.
Låt blandisarna kosta så kanske folk tänker efter innan dom köper hunden istället för att dom har den som slit och släng och omplacerar för att dom inte insett vad hundägande innebär. Annars blir det snart som i kattvärlden. Vi är på god väg redan. Hundstallarna är överfulla!