CITAT (Cilla @ 07-10-2004, 01:03)
Men det var något lågväxande och ettårigt du ville ha, som var vackert på vintern... Kombinationen är inte helt enkel. Men man kan ju ha något perennt som man sedan tar upp och sätter på annat ställe också.
Du har så många bra ideer, tack!
Jo, så har jag tänkt lite, hennes Astrar är fleråriga, men dem skall min mamma få till våren är det tänkt, de har en jätte trädgård av vildare typ, och alltid plats för något nytt.
Kan tänka mig att jag så småning om vill ha mest perener där, men jag är fortfarande så tveksam till hur jag vill att det skall se ut (vill ju inte alls ha en grav att ta hand om, vill ha min dotter

) och ännu vet jag inte hur gravstenen kommer att se ut, måste nästan ha de på plast för att kunna planera lite mer långsiktigt.