Flyttade ihop med min kille i Januari, och ar sa trott pa att titta pa tradgarden. Det ar bara sand sedan han rev ut stenarna innan han traffade mig.
I hostas rev jag upp ograset som nu mestadels multnat. Nu ar varen har och jag maste gora nagot med alltihopa.
I juli fods var son och jag ville ha dop i tradgarden, eller i alla fall kunna ha gardinerna oppna nar jag har gaster!
Tradgarden ar ca 4 meter bred och kanske 15 lang. Jag har en bild har:
https://lh6.googleusercontent.com/-S3kgrvl3...00/IMG_0655.jpgTog bilden fran overvaningen, och har kollat att vi "ser more vaster".
Mina problem ar som foljer:
1. Vi vill inte ha gras
2. Jag har inte mycket olika material till hands och har ingen bil sa det ar cykel och skottkarra som galler
3. Med en baby pa vag sa har jag inte heller mycket pengar att lagga ner i tradgarden! Jag kan ta skott och fa fron av svarmor och min vaninna
Men det ar forst "layouten" av tradgarden som jag inte har en aning om!
Det ar min forsta tradgard, snalla hjalp mig med lite inspiration och tips!