Egentligen bryr jag mig inte. Det är inte "min" musik och jag gillar inte det stora jippot runt omkring samt att det mesta är mer show än musik.
Ändå... har jag haft tvn på under båda semifinalerna, men utan att direkt följa det, har mest suttit vid datorn. nån låt har jag hajat till och känt att det var förskräckligt och nån gång har jag märkt att det låtit bra. Jag har hållit mig vaken för att se vilka länder som gått vidare och lite känns det som att man är med i vad som händer och vet vad det är folk talar om vid fikarasterna.
Ikväll är det tveksamt om jag tittar. Maken, som inte varit hemma i veckan, vägrar nog... Ringa och rösta skulle jag aldrig göra! Bryr mig inte tillräckligt.
Lite roligt tycker jag att det är för att det är i min hemstad och de svep som visats från stan gillar jag.
Jag är inget fan av Petra Mede, men det jag sett av henne tycker jag hon skött sig utmärkt.
Äta nåt gott? Ja varje lördag