CITAT (flaxss @ 10-10-2006, 20:48)
CITAT (Mimosa @ 10-10-2006, 19:44)
Visst är det härligt med vårblommor i oktober...men klimatförändringar är ju inte så kul faktiskt. vindruvor och platan i all ära men björk, vitsippor och annat som man inte ser ett spår av nere i Europa kommer kanske dra sig bort från oss också..? :(
ivörsig så tycker jag att en palm är snyggare än en björk . å skulle vitsipporna gggå så gräver jag tillbaka dom o plantera dom igen där dom ska vara å sne sätter en fläkt hos dom
Får du plats med det tror du..? Om polarisarna smälter minskar världens landområden, stora områden runt kontinenternas kuster läggs under vatten, och vart ska de stackarna som bor där ta vägen..?
Det finns även teorier om att polarisarna när de smälter, kommer styra om Golfströmmen. Och det lär defintivt INTE leda till medelhavsklimat här, snarare kommer Sverige bli som Sibirien.
Don't argue with idiots, they will drag you down to their level and beat you with experience.