Certifierad Trygg e-handel

Sökresultat för

Produkter

    Kategorier

      Visa alla resultat

      Sökresultat för

      Produkter

        Kategorier

          Visa alla resultat
           

          Välkommen som gäst ( Logga in | Registrera )


          > present till 4-årig grabb?!
          Slisan
          Inlägg 08-02-2007, 14:31
          Länk hit: #1


          Medlem
          Antal inlägg: 23
          Medlem sedan:
          12-09-2006
          Medlem nr: 8 578



          Har inte många minuter över för att gå och leta present till morgondagens barnkalas och jag har helt slut på ideér. Själv har jag två flickor (är ju dessutom flicka själv...) och kan absolut inte komma på en bra present till den lille killen. Jag vore himla tacksam för några bra förslag! Tycker dessutom att leksaksindustrin är ganska gräslig med dess pojk- respektive flickindelning att jag inte tycker att det är kul att handla leksaker.

          Lisa
           
          Citera
           
          Nytt inlägg
          Svar
          Margith
          Inlägg 08-02-2007, 16:05
          Länk hit: #2


          Medlem
          Antal inlägg: 2 958
          Medlem sedan:
          30-01-2004
          Medlem nr: 2 746



          Nu är jag nog lite sent ute med mitt svar, men min erfarenhet (eftersom jag har en son själv) är att Lego alltid är rätt, men i 4-årsåldern ligger motoriken nånstans mellan Duplo och vanligt Lego. = Duplo är för barnsligt, vanligt Lego är för svårt.
          Alfons älskade min son, eller var det kanske jag som älskade Alfons och därför gärna läste de böckerna???
          Mitt säkraste tips till en 4-åring blir därför en metallbil. Den ska se ut som en riktig bil, gärna pappas, mammas eller morfars bil, men den ska se ut som en riktig bil. Hittar du inget sånt, funkar en traktor, en grävmaskin, en ambulans, eller en polisbil också biggrin.gif Men den måste se ut som originalet!
          Lycka till!


          --------------------
          Margith, zon 6

          Har du inget snällt att säga, är det bättre att vara tyst.
          Citat: min mor =)
           
          Citera



          Skriv svarNytt inlägg
          1 användare läser den här tråden just nu (1 gäster och 0 anonyma medlemmar)
          0 medlem(mar):



           

          Enkel version Datum och tid: 23-07-2025, 20:05
                 
                    
          Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
           
          Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon