CITAT (Tezzla @ 04-03-2007, 10:39)

Men ni som säger "Ingen, skulle aldrig läsa sån smörja." Läser ni aldrig dessa tidningar på nätet? Går ni aldrig in på hemsidorna bara för att kolla om något hänt eller liknande? Aldrig?
Jag går in på Aftonbladets hemsida mer sällan än en gång per kvartal och då är det bara för att det hänt något speciellt - Attacken på Twin Towers, Tsunamin odyl.
För övrigt anser jag att den också är ren smörja. Skvaller och sensationsjournalistik intresserar mig inte.
Däremot ser jag TV-nyheterna varje kväll. Där slipper man åtminstone att få reda på att BIG-BROTHER EVAS SILKONBRÖST HAR EXPLODERAT och att NAKEN-JANNES SNOPP FASTNAT I EN MANGEL - Allt med krigsrubriker. Vem fan kan vara intresserad av att läsa sånt ???
Redigerat av kollba: 04-03-2007, 20:32