CITAT (Alba @ 08-10-2007, 19:35)

Nämen Vindspel.......nu har du vaknat på fel sida. Tänk som så att de män som inte uppskattar dina kvaliteer går miste om mycket.
De män som vill känna sig överlägsna kan ju söka i andra jaktmarker.
Jag har inte vaknat på fel sida. Men om man tänker sig att jag är 46 år, vilka män är lediga då??? Varför gick deras förhålande år pipan. Det finns ju en trohetstråd här med tips om hur man får ett äktenskap att fungera. Det finns ju de män som blivit lämnade och inte fått ngn chans att kämpa med sitt förhållande och det är ju sin sak. Men det blir mycket bagage i ryggsäcken men ala har vi våra problem annars vore vi inte människor. Det är bara frågan hur man hanskas med bagaget.
Det idealiska är nog att hitta ngn innan man är 30 år.
Om de jag träffar inte uppskattar mig för den jag är så bryr jag mig inte för jag trivs med mig själv och hur jag utveckalats under årens lopp.
Jag ser positivt på tillvaron och är tacksam för det jag har och för vem jag är. Roligt att du skrev "andra jaktmarker" för min förra var jägare.
Tack för omtanken i alla fall Alba