Mitt vanliga tvättmedel kostar 42:- och ska enligt förpackningen räcka till 20 tvättar i mjukt vatten. Alltså 2,10:- /tvätt... Nu använder jag nog lite mindre än vad som står iofs...
Men om jag då använder 4-5 nötter 4 ggr.... det blir billigt i jämförelse.
--------------------
Stolt HBT-kompis
|