Antingen lägger du in det i ett nytt inlägg eller så klickar du på "skriv svar" under senaste inlägget. Det går inte med "snabbsvar"! Sedan klickar du på bläddra under skrivrutan ´och letar fram bilden i din dator som du vill lägga in. Klicka på bilden och sedan på den gröna "ladda upp" under skrivrutan, därefter "hantera uppskickade filer".
Fungerar det inte så kanske din bild är för stor, den får inte överstiga 1000k, då får du förminska den i något bildprogram.
Att lägga in direkt från kameran går ju inte men såklart att koppla kameran till datorn och sedan leta reda på bilden den vägen men risken är som sagt att bilden är för stor.
--------------------
Rotar runt i Sörmlands inland zon 2-3 Det är ingen konst att vara modig om man inte är rädd/Tove Jansson
|