CITAT (Snigelhatare @ 29-08-2008, 10:04)

/.../
Att ta upp gamla trådar med meningsskiljaktigheter hoppas jag är tabu. Det tyder bara på långsinthet. Personer som gör så bidrar till en olustig stämning på forumet.
Detta håller jag med om.
Syftet med att dra upp en gammal tråd är avgörande för om det är ok eller inte i odlas oskrivna lagar. Dessutom har det hänt att någon dragit upp alla möjliga slags gamla trådar endast i syfte att provocera. Det är inte heller ok. Det märks fort vad syftet är.
Att citera ut andra trådar tycker jag personligen är förkastligt och borde vara förbjudet. Det går inte att hänga med i tråden då och allt blir bara förvirrat. Möjligen är det ok med källhänvisning.
Tillägg: Välkommen hit, förresten!

Odla är oftast ett skönt ställe att slå ihjäl några timmar på, men ibland blir det hett i småprat...
Redigerat av Anma: 29-08-2008, 09:30