CITAT (blomkronan @ 12-10-2008, 22:18)

Hej Moonbeam
Om du vill kan du plantera ängelfrön när du vill under hela året...
Det ända är ljuset, under specielt dec månad behöver dom mycke ljus.
Bästa tiden att plantera blir i januari för då börjar ljuset komma och när risk för frosten är borta i vår kan dom vara tillräkligt stora för att få flytta ut. Då kan dom stå ute på dagarna inne på kvällarna. Tills risken för frost på nätterna är ute då kan dom stå ute resten av sommaren.
//Mari
Jag funderade på att plantera några redan nu, men jag har ingen bra lampa att ge dem ljus med, så det kanske faller på det? Kanske måste ge mig till tåls tills i januari då
CITAT (MariaS @ 12-10-2008, 19:15)

Hört talas om att besöka andra med änglar

Hehe, var sa du att du bodde sa du

Du har inga sticklingar att bjuda på? Jag känner tyvärr ingen som har några änglar, jag är den första i min bekantskapskrets nämligen.
Jag kan kanske bjuda på sticklingar när jag kommer tillbaka från Peru i maj nästa år, för då ska jag dit...Om de överlever transporten hem vill säga.