CITAT (LasseB @ 15-12-2008, 16:17)

Apropå dyrt och billigt och talgbollar så köpte jag talgbollar i våras för 1:-/st tror det var i mitten på april la dom i frysen. har häng ut dom pö om på och nu är dom snart uppätna allihopa. Så som vanligt gäller det att planera och hålla korkgluggarna öppna i tid, fast det var mest tur att jag hittade så billiga
min granne var i ullared o köpte talgbollar åt mig- tror det var 3.95 för en 6-pack. F-ö, så gillarmina fåglar varm uppblött hundmat!