Certifierad Trygg e-handel

Sökresultat för

Produkter

    Kategorier

      Visa alla resultat

      Sökresultat för

      Produkter

        Kategorier

          Visa alla resultat
           

          Välkommen som gäst ( Logga in | Registrera )


          > TELIA, Svåra att nå från nätet
          Pia L
          Inlägg 19-03-2009, 12:06
          Länk hit: #1


          Medlem
          Antal inlägg: 2 662
          Medlem sedan:
          26-03-2006
          Medlem nr: 7 292



          Igår 7.30 slutade dom fasta telefonerna att fungera här runt byn, på mobilerna är det så mycket störningar så täckningen hoppar som en jo-jo upp och ner.
          Med en ickefungerande fast telefon och en mobil som mest låter som den har drunknat (andra säger att det låter som den bubblar) så kan vi inte nå Telia per telefon.
          Men nu är det ju tur då att internet fungerar kan man tycka, www.telia.se är ju inte svårt att hitta, inte heller sidan som talar om att det är sändningsstörningar som dom hela tiden ändrar åtgärdstiderna på.
          Men enligt deras sida så ska vi inte ha sändningsstörningar på mobilerna och ändå så sitter vi alla utan telefoner här ute.
          Vet någon VAR på telias sida man kan fråga eller anmäla att det faktiskt ÄR störningar på nätet?? Eller ska man behöva ta bilen in till stan för att kunna ringa från mobilen?? (där fungerar den så det är inte fel på våra mobiler)


          --------------------
          Frihet är att ha modet att följa sina känslor.
           
          Citera
           
          Nytt inlägg
          Svar
          Motti
          Inlägg 19-03-2009, 12:48
          Länk hit: #2


          Medlem
          Antal inlägg: 10 802
          Medlem sedan:
          03-06-2008
          Medlem nr: 16 563



          Under kundservis kan man klicka sig fram till hur man annmäler störningar både mobila och fast telefoni såg jag .Två här i byn hade problem med att deras mobiler lagt av men inte min den fungerade ,jag har telia abonemang en av de andra hade Telia och en telecom,lite lusstigt !de fick i alla fall mata in pinkoden igen för att få i gång sina telefoner.Cirkulerar visst något msn med virus också som kommer från en hotmaildress.
          Vet inte om det här hjälpte dig !hoppas det ordnar sig !
           
          Citera



          Skriv svarNytt inlägg
          1 användare läser den här tråden just nu (1 gäster och 0 anonyma medlemmar)
          0 medlem(mar):



           

          Enkel version Datum och tid: 25-07-2025, 19:33
                 
                    
          Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
           
          Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon