Jag var på mässan på fredagen och det fanns gott om plats så man slapp trängas..

Var försenade med bussen p gr av snöovädret så 13.00 träffen missade jag ju och inte såg jag till en enda odla tshirt eller knapp på hela dagen trots frenetiskt spejjande!
Men vi var både nöjda och trötta i benen när vi vände hemåt.. alla hade vi hittat något att trycka ner i påsarna.. synd bara att man inte har obegränsat med pengar för det fanns en hel del "grannt"..
Jag hittade en del fröer hos Rara växter, Impecta och Thompson/Morgan, lite småsaker som ska packas in till sonen, sambon fick Leylas bakbok och en flaska vitlöksvinäger.. Sen hittade även jag fram till Odlarglädjens lilla stånd.. (har en känsla av att en del av min framtida lön kommer att hamna i deras kassa efter att ha varit in på deras hemsida) och knallade därifrån med 2 alunrot; Marmelade och Silver scrolls; gräset Ferner Osten och hostan Red October..
Före detta Morinablomman..