vanjalarsa
Tack för inlägget mr tomat !
Jag tror inte att det har med reklamen att göra. det här har uppstått på sistone. Det känns tråkigt eftersom jag gillar forumet. Men det är snart ingen ide att jag går in på sidorna. De hoppar och far eller så hakar de bara upp sig för att sedan "rusa iväg " .
Men tack för den här tiden !
mvh vanjalarsa rolleyes.gif
skånepåg
Vad använder du för webbläsare? Du kan testa Firefox eller Chrome eller Opera och se vad som ändras och vad som händer om det är nån skillnad smile.gif
vanjalarsa
Tusen Tack för tipset !
Jag testade Chrome och det går hur bra som helst. Hade Explorer förut när det bara krånglade.
Tack igen du är en hjälte tummenupp.gif
mvh vanjalarsa rolleyes.gif
skånepåg
Nemas problemas smile.gif
Namaste wink.gif
theseraphim
Kan inte fatta varför folk efter så många år fortfarande använder Explorer? Det har ju alltid varit krångligt, segt, fått datorn att hänga sig osv men vad som är ett än större mysterium är varför inte Microsoft kan göra det bättre.
vanjalarsa
ok.men alla är inte insatta i allt det där om vilken webläsare man ska ha osv.
mvh vanjalarsa rolleyes.gif
Piccante
CITAT (theseraphim @ 14-12-2013, 16:12) *
Kan inte fatta varför folk efter så många år fortfarande använder Explorer? Det har ju alltid varit krångligt, segt, fått datorn att hänga sig osv men vad som är ett än större mysterium är varför inte Microsoft kan göra det bättre.

När jag köpte min första PC var jag jätterädd för att använda andra program än standardprogram som följde med datorn (officepaketet) eller sådana program som tillverkaren av programvaran (Microsoft) rekommenderade för jag trodde allt annat skulle innebära kompatibilitetsproblem o få datorn att bryta ihop.
Sen när jag trevande började byta till andra webläsare och program så märkte jag hur mycket bättre datorn gick och nu är Microsoft i princip portförbjudet förutom att jag kör Windows 8 nu men inget mer.

Det som stör mig mest är när man fortfarande hittar någon sajt där det står att den är optimerad för att köras med MS Explorer och innehållet kan inte visas annars! Eftersom Chrome och Firefox är både snabbare och säkrare så vill man ju inte byta webläsare för att öppna en uråldrig sajt.
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.
       
Copyright © 2011 Odla.nu. All rights reserved.
          
Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
 
Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon