Copycat
14-09-2004, 22:13
--
Skynda dig att maila Göran eller Ingemar!
Agata R
15-09-2004, 12:44
Kära Copycat! På grund av hög ålder i kombination med dåligt minne har jag samma funktion på min dator. Men då jag vet att mitt minne sviker och barnbarnen talat om att det kan gå galet med en dator, så har jag mitt lösenord i börsen. jag har samma lösenord i alla Forum som jag besöker eller där det behövs ett lösenord. jag tycker att det är så praktiskt. Jag hoppas att det löser sig till det bästa för dig.
M.v.h. Agata R.
ThomasJ
15-09-2004, 12:55
Om du loggar ut. Och sedan trycker på logga in, finns det en mening där man kan trycka om man glömt sitt lösenord. Då kommer den här texten upp.
----
Hur återställer du lösenordet
Steg ett: Ange användarnamnet för kontot
Ange ditt användarnamn i fältet nedan.
När du klickat på 'Fortsätt' kommer ett e-postmeddelande att skickas till dig. Detta e-postmeddelande innehåller ditt nya lösenord. Var vänlig och notera att du inte kan logga in med ditt nya lösenord förrän du bekräftat din begäran om ett nytt lösenord.
Steg två: Bekräfta din begäran
E-postmeddelandet som skickas till dig innehåller instruktioner om hur du ska göra för att bekräfta din begäran om ett nytt lösenord.
När du bekräftat din begäran kan du använda ditt nya lösenord för att logga in.
----
Sedan kan du gå in under 'Din kontrollpanel' och ändra det till något annat..
Hoppas det löser sig.
/Thomas
Copycat
15-09-2004, 13:00
--
vickeva
15-09-2004, 13:12
CITAT (Copycat @ 15-09-2004, 14:00)
Men jag får inte välja lösenordet själv den här gången då?
Det kan du ändra sedan
Copycat
15-09-2004, 13:17
--
ThomasJ
15-09-2004, 13:41
Dum fråga kanske, men sitter du vid samma dator nu som förra gången. Den skickar infon till den mail-adress man uppgav vid registreringstillfället.
Annars tycker jag att det borde gå rätt fort att få mailet.
/Thomas
Copycat
15-09-2004, 13:44
--
Susanne i Linköping
16-09-2004, 08:31
Copycat! Är du säker på att den e-postadress som står i din profilinformation är den rätta? Annars går den att ändra. Är adressen fel får du såklart inget meddelande, det hamnar ju fel.
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du
klicka här.