ni kan ju tänka er vilken plåga att inte kunna böka
i trädgården........
för att inte tala om abstinensen av Odla
har ju gått in och kolla lite ibland *ståendes*
så att allt är väl med er
TeliaNet
25-09-2004, 09:39
vi får hoppas att du snart blir bättre kram på dig!
*Felix matte*
25-09-2004, 09:52
Stackars dig skickar krya på dig kramar och hoppas att du snart är frisk igen
anne
25-09-2004, 09:53
Ta det lugnt. fast det är svårt när det kliar i fingrarna.
Det kommer säkert att gå över.
Kramisar Anne
kristerh
25-09-2004, 10:51
Jag fick lära mig ett knep av sjukgymnastiken när jag hade diskbråck för några år sedan: lägg dig på rygg på en matta på golvet, pressa ner svanken, håll nere några sek, gör så några gånger, det är viktigt att pressa svanken ordentligt, jag brukar göra så varje gång jag får känningar av ryggen och det brukar hjälpa krister
Smekajsa
25-09-2004, 12:19
Tack snälla alla för Er omtanke
det behövs när man helst av allt skulle vilja skrika rakt ut.........
jag kurerar mig i en "ryggbänk"
man sätter fast fötterna och lägger sig ner
sedan tippar man bakåt i några minuter
det känns bra
å trädgården den går ju ingenstans
TeliaNet
25-09-2004, 12:52
och jag lutar mig bakåt över ryggstödet som är ned sänkt på min kontorsstol. minst 2 knack varje gång, alltid lika ohälsosamt men gott.
renate
25-09-2004, 14:49
Lida med dig,bruka får lite ryggsott med jämna mellanrum.Kristers förslag är bra har provat själv.om du kan ,går promenader börja med korta,utöker sedan efter hand. Krya på dig önskar Renate som har ont i foten.
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.