Efter att inte ha skrivit på forumet på evighetet kliar det nu i fingrarna vad gäller både odlande och skrivande...men nu vill jag INTE att det ska bli vår så himla fort!
Hjälp, det är redan februari och i min något ostrukturerade verklighet anar jag bara att det redan finns en del fröer som borde sås eller redan ha såtts, som heliotrp, oh älskade växt (fast den finns ju att köpa som planta nu mer överallt

Och inte minst pellisarna som står i sin vinterförvaring och ska klippas ner...hög tid!...och snart är det mars och då är det lite väl sent påtänkt...och jag har inte såjord hemma till perennerna vars fröer ska ner i den NU, och krukorna står i garaget.... skitiga och bakom släpvagnen så jag kommer inte fram...nej, tid stanna! våren kommer alldeles för fort!
Bara så där ett litet vårskri!
Ylva