|
zaaritha
12-02-2005, 00:05
Jag trodde faktiskt inte att jag skulle "bli beroende"  )! av Big Brother eller Club Goa!! men --bara denne Nalle i Club Goa!!!! Helt otroliga personer!! Så intressant att kolla dessa personer!!
Caprice
12-02-2005, 00:08
Big Brother klarar jag mej utan... Men Club Goa är kul... Vilka stollar som är med...! Hur och varför ställer de upp...?? För att få en liten notis i Hänt Extra...? Caprice
zaaritha
12-02-2005, 00:10
Ja, Nalle --är nog med för att "märkas"!!
kristerh
12-02-2005, 14:03
Jag håller med  club goa är den bästa såpan som visats alla idioter från div såpor på ett ställe, kan det bli bättre krister
birgitek
12-02-2005, 15:21
Fame factory (är det en dokusåpa?) är den enda såpa jag gillar. Deltagarna är så otroligt begåvade. I denna ongång finns en alldeles fantastisk sångare, som heter Patrik. Förra omgången hade Karl Martindahl, ett musikaliskt geni i klass med Paul Mac Carntey Birgit Ek
Caprice
12-02-2005, 18:51
Caprice
Tjo, vad Nalle och Jugge är .............*funderar*.............mycket!
Bara att gå ner på stranden i en guldkaftan.......[img]http://www.kioskpiraten.se/piratlandet/gif3/dans13[1].gif[/img]......underbart vansinnigt!
Club Goa är min nya favorit också. Speciellt att lyssna till deras engelska. Zübeide (när hon skulle handla kläder): Do you have this one with short arms.Eller Yugge (när han skulle bjuda på svenskt kaffe): Welcome to cofferope.Det roligaste jag sett på länge
zaaritha
12-02-2005, 19:31
Ja--hur i helsicke kan en s.k roddare vara så dålig på engelska!!!???? Sebastian fick lämna! Han är, som en person skrev i GT :-" Han sa fel när han sa att han är psykolog--han menade väl psykopat".............. Bevare mej för psykologer, om de är lika S. Min svägerska är psykolog o fil.dr. ;()
Anki på Öland
12-02-2005, 20:07
När jag hör vilka som är med i dokusåpan Club Goa är jag glad att jag inte har den kanalen........... Anki
*Felix matte*
12-02-2005, 22:12
Jag har faktiskt börjat titta på Goa...(går precis nu på trean) inte vet jag varför, men den har så udda deltagare så de blir roliga...fast ibland blir det fööör mycket och jag går och tar mig en macka istället
zaaritha
12-02-2005, 22:18
Jag tycker att det är så intressant att få se hur människor beter sej i olika situationer!!! Så--nu är Club Goa mer intressant än Big Brother--för min del!
Caprice
12-02-2005, 22:41
Klart Club Goa är bättre än Big Brother..! I Big Brother känns det som det handlar om sexskandaler för hela slanten... Om jag får välja att se två människor som är fulla ligga med varandra, eller Nalle som fly förbannad och jagar Christina väljer jag klart Nalle / Christina..! Caprice
zaaritha
12-02-2005, 22:51
Synd att Christina gick ur!!
Snöflinga
12-02-2005, 23:33
Caprice
13-02-2005, 00:03
Ja, Robban är bra... Men visst ska han ersättas av Paolo Roberto..? Läste det ngnstans.. Tycker det är jättesynd att inte Christina är med längre.. Tror det behövs en morsa med rejäla nypor bland det... patrasket.. Caprice
zaaritha
13-02-2005, 00:06
Ja--hon--Kristina--är en rak person, som säjer vad hon tänker o tycker!
Hon bodde utanför Hjo, på 70-talet o även då var hon en bestämd person..
Caprice
13-02-2005, 00:08
Ojojoj, för att palla äpplen hos henne...! Snacka om att inte kunna sitta på ett par veckor.. Caprice
zaaritha
13-02-2005, 00:12
Fast---hon odlade marijuana, då..........
Usch vikken tant, jag skulle inte vilja hamna i samma rum som henne... (fast hon hade säkert gillat mig, är ju en sån reko kille..)
Hoffsan
13-02-2005, 11:15
Ghhhaaaa, Zaaritha!! Nu avslöjade du kvällens höjdpunkt i Big Brother live.... snyft snyft....
*Felix matte*
13-02-2005, 22:00
Nä nu blir jag riktigt förb... ser på Bigbrother och en ljushårig kille med "dredlocks" (förlåt ev felstavning) säger... Jag råkade ligga med en (tror han sa ljushårig) tjej. Råkade...jaja...killen blir väl Hero i sin bekantskapskrets medan tjejen stämplas som Hora... Förbannad är ett milt uttryck för vad jag känner Är det denna kvinnosyn Kanal5 vill förmedla till ungdomar?... har läst nånstans att det är mest ungdomar som följer såporna. jag fick nog av huset av denna lilla titt... men Goa kommer jag att se även framöver... den är kul...än så länge
Sebastian är bara för bra för att vara sann ibland.  Vilken underhållning det var på farmen senast... ser inte kanalen med det där programmet från Goa. Fast han är väl psykoterapeut i ett annat land än Sverige, nåt varmt fattigare land, kommer inte ihåg var. Kan anta att han endast har liten utbildning eller ingen alls för sitt jobb, så ni behöver inte oroa er för att svenska psykologer skulle vara som han!
Blomstertanten
14-02-2005, 08:50
CITAT (Dzad @ 13-02-2005, 23:37) Sebastian är bara för bra för att vara sann ibland.  Vilken underhållning det var på farmen senast... ser inte kanalen med det där programmet från Goa. Fast han är väl psykoterapeut i ett annat land än Sverige, nåt varmt fattigare land, kommer inte ihåg var. Kan anta att han endast har liten utbildning eller ingen alls för sitt jobb, så ni behöver inte oroa er för att svenska psykologer skulle vara som han! :lol: Jag kan överhuvudtaget inte förstå hur man kan tycka att det är underhållande att se en männsika skrämma , förnedra och trycka ner andra människor ! Sebastian borde ha skickats hem ganska omgående och aldrig mer fått delta i något program på någon kanal överhuvudtaget ! Och om det är så att han har någon utbildning i psykologi eller liknande så gör det bara hans uppträdande ännu värre ! Jag har bojkottat Club Goa för att han varit med ! Finns även några andra deltagare som inte borde få vara med ! Kalla mobbnings-tv för underhållning ! Och inte är tv-kanalernas kvinnosyn någon överraskning för mig i alla fall ! Tittar numera bara på Fame Factory någon gång ibland.
I Club Goa har Aschberg verligen lyckats samla dom dumaste av dom dumma i såpasammanhang. Fast det är ju ett enkelt sätt för dom där generalpuckona att tjäna en hacka och bli "innekändisar".
Smaklöst så in i .h.............
Bettson
14-02-2005, 10:10
Jag gillar de där amerikanska stilpoliserna. De har så rätt i så mycket de säger. Och vilka förvandlingar sen. Mycket bra tips. Det är bara ett problem, man hittar inte de där diagonalt rynkade topparna som skal trolla med figuren. Men kul är dom
CITAT (Bettson @ 14-02-2005, 10:10) Mycket bra tips. Det är bara ett problem, man hittar inte de där diagonalt rynkade topparna som skal trolla med figuren. Men kul är dom  finns på halens postorder. har köpt två st. själv
kristerh
14-02-2005, 11:24
CITAT (Caprice @ 13-02-2005, 00:03) Ja, Robban är bra... Men visst ska han ersättas av Paolo Roberto..?
Läste det ngnstans..
Caprice Jo Robban kommer tillfälligt att ersättas med Paulo Roberto, men jag tror att Robban kommer tillb senare krister
zaaritha
15-02-2005, 21:34
Hoffsan! Avslöjade jag nå´t ur BB:s direktsändning?? Sorry!!
Må väl vara om det skulle sändas sent på kvällen, (BB alltså) men klockan 19.00, då är ju alla ungar fortfarande vakna, åtminstonde dom över 8 år. BB är inget barnprogram.
Club Goa är däremot bra, med alla gamla stoll...
Jösses!  Har knappt nån aning om vad ni pratar om.. Jag har en faslig massa kanaler, men i slutändan tittar jag bara på SVT. Vill se på (vad jag anser) kvalitativ tv. Har en sån däringa boxer BARA för att kunna se på canal+ och FOTBOLL!! Visst, kollar gärna på animal planet ibland. Jag är MINST lika tråkig när det kommer till radio. Lyssnar bara på P1. Rattar över till P3 på söndagar och lyssnar på "Roll on". (Mest för att slippa högmässan). Kontentan är att jag oftast inte hänger med i snacket på rasterna på jobbet. Eller här på odla..
BB tittar jag inte på, men väl paradise hotel och club goa om det bjuds tid. Ja den där Jugge...  ..ännu en lyckad kommentar när de förhandlar om priser: "Pokerface alltså Blondie, pokerface!" (låneord kanske?) Ja, jag säger då det... Tyckte också att "Straight eller gay" var kul när den gick.
Kattgräs
16-02-2005, 09:02
Läste tråden och kollade Club Goa en kväll för jag blev nyfiken. Men hjälp - jag klarar inte av att se folk göra bort sig så fruktansvärt som den stackars "roddaren" gjorde när han skulle fixa scenutrustning! Jag lider med honom, tycker fruktansvärt synd om honom och blir lite ledsen över att de gör tv-spektakel över det.  redigerat: Oj, det lät negativt. Jag menar bara att jag klarar inte att se såna program, andra får gärna göra det. En säsong följde jag Big Brother, bara för att se vad det var för något.
Jag tror faktiskt mer och mer att åtminstone Jugge är ganska normal egentligen. Små korta, mer intelligenta glimtar i ögonen, tycker jag mig se ibland. (förhoppningsvis finns det något hos Nalle med, men han har ju haft sin fasad mycket längre).
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.
|
|
 |
|
|