Full version: skogsaster
Gåsis
Jag sådde fröer till vit skogsaster 23/3 men dom vill inte gro. Är dom tröga, skulle dom stått ute eller har jag bara misslyckats? Just nu känns det som om det jag helst vill ha inte tänker gro, medan mina lökfröer gror som 17.

/Åsa
Tesa
Tycker nog att du är lite otålig...det är ju inte ens 3 veckor sen...vill man ha nåt gott får man vänta läääääänge...ofta..
Gåsis
Då väntar jag rolleyes.gif Bytte till mig dom i höstas men visste inte då hur jättefina dom var. Hips vips - från onödig fröpåse till måste gro påse wub.gif

/Åsa
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.
       
Copyright © 2011 Odla.nu. All rights reserved.
          
Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
 
Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon