Makarna Blomster
biggrin.gif
Men det hjälper tyvärr inte mig sad.gif ,för den finns i Västerås, på en flyttfirma som heter Västerås expressbyrå.

1.20 bred och 15kr/m, det tycker jag är billigt tongue.gif . Men nu bor jag nästan 50 mil bort, men den trevliga killen som mejlade tillbaka till mig, erbjöd att jag kunde höra av mig så skulle de kanske kunna ta med sig lite i en utav flyttbussarna! biggrin.gif laugh.gif tongue.gif

Det tyckte jag verkade mycket snällt, för jag har inte hittat någon som har här nere, (Oskarshamns- Kalmar-Nybro-Växjö området). Men jag har kanske inte letat ordentligt!

Håller på att engagera min man ännu mer med växthusbyggets planering. Vi har lite olika meningar om saker och ting, men det ska nog lösa sig!

Ha det så skönt i det härliga "vårvädret" som vi (åtminstone) har idag!
Tina
marskattan
Nu är detta förvisso inte i närheten av dig heller, men annars är Shurgard
( http://www.shurgard.se ) ett alternativ.

Där har dom på rulle 1x15 meter för 129 kronor.

Ett annat alternativ är Papperskungen.se där 1x100 meter kostar 390 kronor. Sen kostar frakten 60 kronor så det blir faktiskt superbilligt att få det hemlevererat.

Lycka till!
ebjsv
Beroende på hur man sätter upp plasten kanske det inte är det optimala, men billig bubbelplast finns bl a hos Prytzlar AB:
http://shop.prytzlar.com/se/grp/bubbelplast.php
(45 kvadratmeter för 239kr och frakt 125 kr)
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.
       
Copyright © 2011 Odla.nu. All rights reserved.
          
Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
 
Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon