Söttok06
Hon sätter världens fart över bergknallarna tills flexikopplet tar slut (8 meter). Nosar runt och trasslar in kopplet i buskarna. Tänker om jag skulle skaffa en katt till hur det skulle gå då. Kanske roligare hemma men att gå ut med två katter hur sjutton funkar det med koppel???

Jag tycker ju att en katt måste få komma ut ibland. Inte varje dag, men åtminstone varannan.

Nu har jag en granne som har katt så vi brukar gå på våra kattpromenader tillsammans. Då har de "bekantat" sig lite med varandra katterna och kan busa ihop. Vår katt brukar också kunna vara hemma hos grannen och busa med den katten.
Är i valet och kvalet att skaffa en katt till. Grannen varnade just för det här med att gå ut med två.
Fenja
En katt i taget är väl kanske en lämplig lösning...
Mvh
Fenja
Eva-Helene
Håller med Fenja! När jag hade två "gå-i-koppel"-älskande katter samtidigt så gick jag ut med dem en i taget, men ibland var det någon i bekantskapskretsen som tog ut den andra samtidigt.
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.
       
Copyright © 2011 Odla.nu. All rights reserved.
          
Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
 
Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon