[attachment=11200:sitta_fint_copy.jpg] [attachment=11201:ozzie_copy.jpg]
Ja här är vår nya familjemedlem,,jag skulle egentligen in här och läsa lite om sådder,,,och hittade då husdjurssidorna,,då fick jag genast tips av er ,,i era bendiskusioner, det passade mej utmärkt då vi funderat på vilket slags ben han ska äta, tack för tipsen.
med vänlig hälsning Jakob
ingrid fuxwall
03-01-2008, 21:28
Hoppas Ni kommer att trivas ihop
En kungspudel är det va? Har själv en brun dvärgpudel som vi stortrivs med........fast han är envis o trotsig emellanåt.
Grattis o lycka till med voffsingen!!
Mvh zissi
ängsvädd
04-01-2008, 09:12
Jättefin hund. Vad bra att ta hand om en omplaceringshund. Jag har en kompis som tog hand om en hund som haft fem hem innan. Den var stressad. Det har tagit tid, ca 4 år, men nu är den världens mysigaste familjemedlem, så uttrycksfull och trygg. Men man måste ge hunden tålamod och tid, det har de gjort
Inga från Närke
04-01-2008, 10:16
GRATTIS till en fin hund, hoppas det går bra. Pudlar är lite envisa ibland men väldigt lättlärda och kärvänliga. Har själv en blandras dvärgpudel/puli som är snart 1 år.
Åååå så fin!
Jag får hem min storpudel om 8 dagar!!
Anki på Öland
10-01-2008, 15:28
Min goa storpudel som jag fick 1960

[attachment=11496:aja2.jpg]
Anki