stoffe
Glömde fönstret öppet lite för länge...


"garderobsblomma"
Annki
Den ser LITE ledsen ut!! laugh.gif Men växter är segare än man tror. Jag tillhör den där sorten som nästan aldrig inser slaget förlorat. Finns det NÅGOT grönt kvar på den, eller är hela plantan likadan?? Och den har något grönt kvar, skulle jag beskära den och behålla det gröna och hoppas på det bästa.
stoffe
nja... grönt och grönt, krukan är grön... rolleyes.gif men det är nog allt... sleep.gif
Ina
Råkade ut för nåt' liknande förra vintern.... Mina drabbade växter repade sej efter ett tag. Dom såg helt döda ut ovan jord men det var tydligen liv i rötterna.
Jag tog bort det vissna och väntade och efter ett tag kom det nya gröna blad! Så ge din stackars garderobsblomma rejält med tid innan du ger upp!
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.
       
Copyright © 2011 Odla.nu. All rights reserved.
          
Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
 
Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon