Nu har jag gått runt och konstaterat att alla mina 10 klematisar har överlevt vintern. Jag är odlarnybörjare och är jätteglad att allihop trivs. Nu ser jag fram mot alla blommor som kommer efter hand.
Manne
Ezereht
22-05-2010, 16:00
Mina lever också alla Men dom har fryst ner förståss, så dom får typ börja om. Men ändå, till och med två lite känsligare som jag har.
caledonia
25-05-2010, 09:00
Jag tyckte det var så lustigt att min clematis som jag hade på balkongen och tokklippte ner i höstas nu kommer riktigt ordentligt Jag hade tom glömt att jag hade den där! Nu är den utplanterad på friland som jag fick tillgång till i år och den mår massa bra Så himla kul när det går så fint!
Detta är en "enklare" version av forumet. För att se forumet med formatering och bilder kan du klicka här.