CITAT (Eva 33c @ 19-11-2011, 23:18)

Men jag är ju inte med!!!! Jag har inte strukit mig från listan...
OOPs! Du har blandat deltagarna också alltså, jag såg att jag nu fanns i Frökedja 2...Då är det bara att vänta på kuvert igen då

Japp, jag blandar inte bara om frökuverten, jag blandar om deltagarna också
Så de som varit med i kedja 1 första varvet, skickar i andra varvet till nån från kedja 2 eller 3 osv.
Jag tror att innehållet i kuvertet kan bli mer spännande då.
CITAT (Anki V @ 20-11-2011, 11:26)

Vilken hjälte du är Margith som trotsar vädergudarna för vår skull
Jag nöjer mig med två varv precis som jag gjort tidigare år. Tredje varvet brukar bli så pass sent att det redan är fullt under lysrören.
Med ett litet snabbt överslag kan det bli så pass olyckligt att det börjar närma sig min tur när jag är i Sydafrika och ”jagar” elefanter……men då hör jag av mig.
/Anki
Håller med dig. Eftersom 3:e varvet brukar strula lite extra brukar den inte vara avslutad förrän nån gång i april-maj. Hur kul är det med perenn-fröer då?
Och skulle det vara så att du kanske inte är hemma när kuvertet närmar sig, så PM:a bara. Det brukar ordna sig