CITAT (Lars-Olof Arvids @ 14-08-2009, 09:21)

Jag ska inte hindra någon från att göra reklam för nästa års Surtemarknad, men hur mycket vet vi egentligen om den än? Är det helt klart att vi får vara med på Bruksongars dag igen? Vet vi vilken dag och tid det blir? Blir det poängpromenad, informationsbord o s v? Om vi går ut för stort utan att veta några detaljer, är risken stor att det verkar flummigt.
Olle
Du har kanske rätt
men bara för att man gör reklam för en vårförsäljning där odlare kan sälja sina växter och lämnar ut en adress behöver man ju inte framstå som flummig - förstår inte varför du är så negativ till allt arbete som Ulrika och flera med henne utfört!
Surtemarknaden har ju tydligen blivit en enorm framgång - de flesta av dem jag besökte hade sålt slut på allt och det säger ju det mesta.