Intressant!
Har som du Christa funderat på matkostnaderna per månad ibland, men inte orkat fullfölja tanken.
Jag beräknas i år äta för 1540:-/månad, gubben min för 1950:-/månad enligt konsumentverket.
Jag köper också ekologiskt i den mån det finns men lagar all mat från grunden och bakar det mjuka matbrödet själv. Jag måste säga att jag har ingen aning om vad vi köper mat för per månad
Redigerat av zissi: 13-02-2010, 13:22