Jag har skrivit upp allt jag handlat sedan augusti och jag ligger på runt 700-800kr/månad, jag lagar från grunden, bakar eget bröd, inga halvfabrikat etc. Jag försöker använda upp allt så i stort sett inget slängs för att det blivit gammalt ex. märker jag att mjölken kommer gå ut innan jag använt upp den så fryser jag in den, den gör jag pannkaka på längre fram + jag har koll på vad som finns i frysen.
--------------------
Mvh Åsa
Människor kan diskutera, men naturen agerar. (Voltaire)
|