Ja tror min dator är lika slö som mig! Men nu har jag kommit in på "svara"
Jag har under en längre tid mått mindre bra, till och från....
Det har inte varit helt lätt, självförtroendet har aldrig varit i topp men f.d.chefens maktmissbruk på hela (nästan,några allierade) sin personal var förödande. Jag har sista året gått på samtal. Bra men också jobbit. Mycket av allt gammalt skräp från jobbet är borta! Men det har funnits mycket gråt och gråt...gråt! (hela jobbhistorien har varit jobbit för oss båda)
Och nu detta!
Jag tyccker om min man, är känslomässigt mycket bunden till honom!!!
Vår långvariga samvaro är också mycket ekonomiskt komplcerad! Våra (snart blivande)pensoner är inget att hurra för, så vi har löst det på ett bra sätt, förutsätt att vi kan fixa det som det var tänkt!
Och sedan är det här med mina känslor! Vad kan ja tollera?? Jag har alltid litat på alla uppgiftter! Hur är det nu? Misstänksamhet vill jag inte leva med!!
En gång otrogen alltid otrogen, ja det tror jag på! Men är han otrogen eller......bara "vänner" var kan jag dra gränsen vad jag tycker!!!
Svart/vitt eller finns det en gråzon som jag kan aceptera????
??????????????
Konfrontation ja men har jag haft flera men .... blir inte riktigt klar med gråzon eller vänner
|