Angående diskussionen om tacoskal och hur dyrt eller inte dyrt det är kommer här ett tips: Istället för att köpa tacoskal, baka istället egna tortillabröd. Jätteenkelt och helt extremt billigt, speciellt om du gör som någon annan nämnt tidigare och köper mjöl i storpack!
Har inte så mycket att tillägga i övrigt, men tycker det är ett intressant projekt. Även om jag tycker dina regler är bitvis skumma. Varför räkna in kaffekostnader när inte alkoholen till julbordet räknades? Det är klart att det går att klara sis på¨10/kr per dag om man låter bli att räkna med det som inte får plats i budgeten.
Desutom, varför inte äta samma mat två dagar i rad? Allt som hjälper spara pengar är väl bara bra? Eller? Speciellt nät du inte har tillgång till frys.
Aja, ska inte lägga mig i ditt upplägg mera, ville barakomma med tipset ovan.

Lycka till!