CITAT (Hjortronsylt @ 03-09-2012, 16:02)

Försöker du hävda dig, eller varför är du dryg så ofta?
SLAPPNA AV KVINNA!
Där har du nog fått det om bakfoten. Bara för att ta exempel:Låt oss säga att det skapas 10 trådar, 5 av de har med politik att göra. Hade det inte för enkelhetens skull varit smidigast att ha de 5 trådarna samlade i underkategorin Politik än vilt spridda bland alla andra olika trådar?
Vad har politik med trädgård att göra ?
Om man nu vill diskuterar politik på ett trädgårdsforum så är det väl bättre att man får göra det i småprat. Förstår inte riktigt varför man vill utöka småprat på ett trädgårdsforum.
Dom avdelningarna vi har nu som inte är trädgård (natur, mat, husdjur). Kan jag förstå dels är det nåt man kan knyta ann med ett trädgårdsforum och avlastar trädgårdsdelen samma sak med småprat.
Men politik exempel har ju ingen anknytning till trädgårdsforum och avlastar inte heller.
Ska vi ha underavdelningar så är det såfall till trädgårdsbiten inte till småprat exempel trädgårdskonst eller härdighet, klimat, väder. Eller för sommarblommor/höstblommor eller vad man nu kan utöka.
CITAT (Ugglemormor @ 03-09-2012, 16:13)

Vet inte riktigt hur du menar?
Men om en tråd nu enbart handlar om "ont i handen" och någon råkar nämna sin "stortå", så har du nog rätt i tanken, då skulle man nog bli mindre avsnoppad om man hade mer förståelse för tillfällig OT, och inte sånt gnäll för lite andra frågor?
Är det något åt det hållet du menar eller är jag ute och cyklar igen? (obs. kommer inte ur sängen!)
Vem vad det som du svarade ?