CITAT (evelina @ 03-05-2005, 09:14)
Jag har inte skrivit något på jättelänge p.g.a att jag blev uthängd här att jag var av skrot och korn.
Har roat mig med att läsa alla mina inlägg och kan inte hitta ett enda som är elakt men men allt är ju i beskådarens ögon.
Det är så trist att många forumvänner är borta härifrån som sitter inne med massor av kunskap om trädgård och kan inte annat än hålla med dig Felix matte.
Dadda hink och spade är det ibland.
Evelina:
Jag hade inte en aning om att du kände dig uthängt,men så trevilgt att ser dig här igen. Att vara av skrot och korn kommer från tyskan och betyder ungefär,det är krut i den människan. Det är inget negativt i det ordspråk,tvärtom det är positivt och kan betraktas som kompliment.
Ja lite sandlådabeteende är det allt här emellannåt.Alla ska får yttra sig fritt,utan att angriger någon personligen, det gillar inte jag.På sådana inlägg svara inte jag.