Certifierad Trygg e-handel

Sökresultat för

Produkter

    Kategorier

      Visa alla resultat

      Sökresultat för

      Produkter

        Kategorier

          Visa alla resultat
           

          Välkommen som gäst ( Logga in | Registrera )


          > Läst Cityodling?
          Jill-Ulrika
          Inlägg 13-05-2005, 14:24
          Länk hit: #1


          Medlem
          Antal inlägg: 505
          Medlem sedan:
          08-06-2004
          Medlem nr: 3 819



          Hej!
          Har flera gånger blivit tipsad om boken cityodling, så häromdagen var jag inne på Wettergrens för att köpa den. Till min studentplånboks stora fasa kostade boken över 300 spänn!?!

          Självklart kan jag låna boken på bibban men när det gäller trädgårdsböcker så vill åtminsone jag äga, för att kunna ta fram vid brist på inspiration och för andra växttips.wub.gif

          Nu undrar jag är boken värd sitt pris? Och finns boken att köpa till ett lägre pris någon annanstans? (Har ännu inte kollat bokfynd.nu.)

          Ni som läst Cityodling, vad tycker ni om den?


          --------------------
          Sävedalen zon I-II
          Min trädgårdsblogg
           
          Citera
           
          Nytt inlägg
          Svar
          Jill-Ulrika
          Inlägg 21-06-2005, 23:35
          Länk hit: #2


          Medlem
          Antal inlägg: 505
          Medlem sedan:
          08-06-2004
          Medlem nr: 3 819



          CITAT (Thea @ 13-05-2005, 22:32)
          Har lånat den från biblo och funderar på att köpa den, faktiskt, för man hittar lite nya tips och idéer varje gång man kikar i den. Mycket bra grejer när man "bara" har balkong att tillgå.

          Nu har jag gjort som du och lånat och läst Cityodling. Måste säga att av alla balkong- och terassböcker (inte så många än omkring 4 st) som jag läst hittills, har den här varit den bästa. Gillar de frodiga bilderna och de många idéerna.

          Däremot tror jag nog boken kan bli omodern om ett tag med tanke på en del färgval och teman fast å andra sidan finns det ju klassiker som aldrig går ur tiden och dessa finns ju också med.

          Kan för dem som ännu inte läst Cityodling, varmt rekommendera den. Inspirationsfaktor=maximal biggrin.gif


          --------------------
          Sävedalen zon I-II
          Min trädgårdsblogg
           
          Citera



          Skriv svarNytt inlägg
          1 användare läser den här tråden just nu (1 gäster och 0 anonyma medlemmar)
          0 medlem(mar):



           

          Enkel version Datum och tid: 21-09-2025, 20:27
                 
                    
          Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
           
          Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon