CITAT (birgitek @ 21-10-2005, 08:47)
För tydlighetens skull, jag anmälde Posse till adm. Skälet till detta var att han/hon flera gånger användt mitt namn som slagträ för att kränka andra medlemmar och att jag flera gånger vädjat till henne/honom att sluta använda mitt namn förutom i svar riktade till mej. Alltså inte vad Posse tyckte om mej (det kan jag ta), utan därför jag tyckte att mitt namn missbrukades.
Vill avsluta med att det är helt OK att tycka vad man vill om mina inlägg och mina åsikter, men det är inte OK att använda mitt namn som något slags slagträd eller i diskussioner jag inte är inblandad i.
Birgit Ek
Ibland känns Odla som någon slags upp-och-ner-vända världen och dubbelmoralens paradis... du talar om att du "anmälde Posse till adm." och att "skälet till detta var att han/hon flera gånger användt mitt namn som slagträ för att kränka andra medlemmar" och påstod att du inte skulle vara inblandad i "diskussionen".
Som jag minns Posses inlägg handlade det om att just du Birgit Ek kallat vederbörande för paranoid, sjuk m.m. (det framgick redan i rubriken) flera gånger och att han/hon kände sig kränkt och starkt protesterade mot att du m.fl. ideligen försökte framställa honom/henne som ett "psykfall". Men som det låter i den här tråden avstängde administratören/ledningen snarare den mobbade istället för mobbarna, för att dra paralleller med min tråd om mobbning i skolan.