Certifierad Trygg e-handel

Sökresultat för

Produkter

    Kategorier

      Visa alla resultat

      Sökresultat för

      Produkter

        Kategorier

          Visa alla resultat
           

          Välkommen som gäst ( Logga in | Registrera )


          > Video strul
          Nicolina
          Inlägg 10-12-2005, 11:10
          Länk hit: #1


          Medlem
          Antal inlägg: 43
          Medlem sedan:
          16-04-2005
          Medlem nr: 5 454



          Är det möjligen någon som vet vad det kan vara för fel när bilden bara rullar ( trackingfel ) men det sköter ju videon automatiskt . Videon är helt ny o är kombinerad dvd o video av märket LG , när jag tittar på samma band på den andra videon så är det inget fel , har provat olika band, spänt bandet något. Det knepiga är att det inte alltid är så. Kan det vara för att min tv är för gammal ? nåt fel med elen ( långsökt men men ) Jag har haft en LG video förut o den fungerade inte heller , dvd:n fungerar däremot helt ok . Får väl åka tillbaks med den men tänkte höra om det var nån som kanske vet vad det kan bero på. Alla svar tas tacksamt emot
          rolleyes.gif wacko.gif wub.gif
          Kram Nicolina wink.gif


          --------------------
          zon 2
           
          Citera
           
          Nytt inlägg
          Svar
          Rossi
          Inlägg 10-12-2005, 22:03
          Länk hit: #2


          Medlem
          Antal inlägg: 5 855
          Medlem sedan:
          11-05-2004
          Medlem nr: 3 584



          Ibland kan det vara så att olika apparater av olika fabrikat helt enkelt inte fungerar tillsammans.

          En gång när jag skulle köpa en ny TV så hade jag en Philips hemma. Det funkade inte att ställa in videon. Rätt kanaler hittades inte hur man än försökte. Jag hade ju kopplat ihop TV och video förut så det var inget handhavandefel. När jag ringde till affären och beskrev problemet så sa de att "vi kan skicka en gubbe till dig men du ska veta att det inte är en tekniker och det kostar 500 spänn". Då tackade jag för mig, lämnade tillbaka TV:n och köpte en annan TV i en annan affär och av ett annat märke och då funkade det alldeles utmärkt att installera videon!

          Sen har jag hört att kvaliteten inte är den bästa på de här kombinerade DVD-spelarna och VHS-spelarna men, visst, de måste ju gå att använda.


          --------------------
          Skåne zon 1
           
          Citera



          Skriv svarNytt inlägg
          1 användare läser den här tråden just nu (1 gäster och 0 anonyma medlemmar)
          0 medlem(mar):



           

          Enkel version Datum och tid: 30-07-2025, 19:49
                 
                    
          Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
           
          Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon