CITAT (Anna! @ 09-06-2007, 21:14)

Jag har precis samma problem! Vet inte om du, liksom jag har möjlighet att utnyttja trapphuset! Vårt trapphus har stora fönster och håller åtminstone svalare temperatur än lägehneten på vintern. Vi har tyvärr för små fönster i typ tvättstuga och mangelrum men annars är ju sådana gemensamma utrymmen alternativ, då det kan vara svalare där.
Det gäller ju att man har snälla grannar åxå...
Annars var det ju en häftig ritning! Sugen på att prova! Men, blir det inte svinkallt inomhus om fönster är öppet??? Eller ska lådan liksom täcka hela fönsret?
inte hela bara halva eller hela växten ,, har du en liten glipa så blir det inte kallt men det beror ju på hur man är som person när det är kallt eller varmt man kan ju testa sig fram å se när man fryser å inte fryser