CITAT (gammelnalle @ 05-12-2007, 12:32)

Fick ju rådet här att använda bl.a. CCleaner och att använda en annan "internetserver"... hmmm
Har testat Firefox och det verkar fungera bättre än Explorer Vodka Lime...
CCleaner har också verkat fungerat, men så läste jag att den bör användas mycket sparsamt. (AB eller expressen någon vecka sedan) Så nu har jag inte vågat använda den... Rätt eller fel??
och när ni datanördar ändå är här: Hur ställer jag om i WORDS så att jag har teckenstorlek som snabbval?? (Nu måste jag jag gå in under
Format- Tecken - och där välja storlek.... jag vet att det skall gå lägga det kommonadot på snabbval.
TACK på förhand!!
b
Jag är lite restrektiv att installera allt för många program i min dator eftesom det gör den betydligt långsammare, och jag vet att CC Cleaner är till för att ta bort allt överflödigt skärp, men jag är tveksam. Dessutom om du får nog riktigt "skräp" i datorn som virus eller Trojan så är det ju bra att inte ha kört CC cleaner för att man ska kunna logga vad som hänt och därmed eventuellt kunna lista ut hur man ska bli av med det.