Certifierad Trygg e-handel

Sökresultat för

Produkter

    Kategorier

      Visa alla resultat

      Sökresultat för

      Produkter

        Kategorier

          Visa alla resultat
           

          Välkommen som gäst ( Logga in | Registrera )


          > det där med bilder, min katt
          gunvor
          Inlägg 16-01-2008, 16:54
          Länk hit: #1


          Medlem
          Antal inlägg: 758
          Medlem sedan:
          09-09-2004
          Medlem nr: 4 450



          gav mig
          attan på att jag skulle lägga in en bild på katten i album - lyckades - men fattar inte hur man fortsätter o lägger in fler bilder. Man borde lära sig att lägga in bild i inläggen oxå!
          Gör väl ett försök

          nej det fungerar inte!!
          Men min katt finns i alla fall ngn stans i ett album

          råkade få med en bild på plommon - skulel förklara den genom att trycka på ändra - då försvann bilden - jag ger upp!

          trots allt kom plommonen tillbaka i bild. Det är ngn gammal underlig lite kärv sort som jag plockade hos en granne i somras - dom vågade inte äta av dom - dom visste inte vad det var!
          Så fikc jag veta att det tydligen är en gammal sort som funnits i dom här trakterna sedan urminnes tider!

          Redigerat av gunvor: 16-01-2008, 16:52
          Bifogade fil(er)
          Bifogad fil  IMG_0123.JPG ( 340.54k ) Antal nedladdningar: 26
           
           
          Citera
           
          Nytt inlägg
          Svar
          MariaS
          Inlägg 16-01-2008, 17:08
          Länk hit: #2


          Medlem
          Antal inlägg: 12 573
          Medlem sedan:
          05-03-2004
          Medlem nr: 2 930



          Du går in i din profil och klickar på "Mina album". Sen klickar du längst upp på albumet. Där kan du sedan välja på antingen "Lägg till en bild" eller "Lägg till flera bilder".
          Vill du bifoga en bild i en tråd, så finns det två sätt.

          1: Du klickar på den bild som du vill bifoga. Högerklicka på bilden och välj "Egenskaper". Där markerar och kopierar du den text som står efter "Adress (URL)" Välj ikonen ovanför textfältet som ser ut som ett landskap och klistra in den text du hade på bilden du kopierade och tryck enter.

          2: Här måste du använda dig av valet: "Skriv svar". Här kan du istället hämta en bild från vilken plats du vill. I fältet för "Bifogade filer" klickar du på "Bläddra". Där väljer du t.ex. C:// och klickar dig fram till den bild du vill bifoga. Klicka sen på "Ladda upp". Ofanför ovan nämnda knappar finns sedan en rullgardin med "hantera uppskickade filer". Där klickar du på det gröna plustecknet framför bilden och bilden är bifogad i svaret.

          Hoppas att det går bättre nu och lycka till
           
          Citera



          Skriv svarNytt inlägg
          1 användare läser den här tråden just nu (1 gäster och 0 anonyma medlemmar)
          0 medlem(mar):



           

          Enkel version Datum och tid: 10-08-2025, 12:42
                 
                    
          Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
           
          Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon