Pinsammaste var nog när barnen var små och vi hade dagmamma i samma by där vi då bodde. Hon sa på morgonen att dom skulle vara inne i tätorten under dagen på öppna förskolan och att jag då skulle hämta dom där. Jag hade ju förstås glömt det innan eftermiddagen och körde hem men där fanns ju inga barn så det var till att åka tillbaka och då var ju klockan ganska mycket och den äldsta dottern som kanske var 6-7 år var jätte-sur på mig (och säkert dagmamman också fast hon inte sa nåt)
Sen skickade jag henne med skolbussen till skolan en dag då hennes klass var ledig och det hade jag totalt glömt bort och då var hon också riktigt sur på mig då jag hämtade henne. Usch, jag hade förträngt detta.
Sen är det ju det vanliga, har handlat och tyckte väl jag köpt sallad men hittar den inte sen, hittar den efter några dagar i frysen.
Och en gång glömde jag att jag hade samåkt till jobbet så när jag skulle hem så hittade jag inte bilen, jag letade bra länge innan jag kom på det
Undrar om man behöver hjälp..