Jag älskar att hålla på och fixa till trädgårdskonst till min trädgård och min altan!
Idag tänkte jag visa er vad jag hittills har gjort!
Av hönsnät har jag gjort flera olika saker:
tr_dg_rdskonst_h_nsn_t_figurer_collage.jpg ( 259.43k )
Antal nedladdningar: 51Överst till vänster gungar trädgårdsälvan. I mitten jagar katten en fågel. Till höger står en flicka bland blommorna. Underst till vänster är det ett välkomsthjärta och till höger ett hjärta till.
tr_dg_rdskonst_blandat.jpg ( 210.42k )
Antal nedladdningar: 34Till vänster en blomma i elefanttråd. Överst till höger en tupp av järntråd och under ett hjärta av järntråd.
tr_dg_rdskonst_blandat2.jpg ( 249.66k )
Antal nedladdningar: 40Överst höna och tupp av elefanttråd och hönsnät. Bilderna under hjärtan av järntråd.
tr_dg_rdskonst_collage.jpg ( 224.62k )
Antal nedladdningar: 37Överst till vänster mina trädgårdsfigurer gjorda av krukor. Till höger hänger en ängel gjord av elefanttråd. Underst till vänster min ljuskrona av hålband och till höger spindel och spindelnät i järntråd.
Olika fjärilar får också förgylla min trädgård:
tr_dg_rdskonst_fj_rilar_j_rntr_d_collage.jpg ( 242.84k )
Antal nedladdningar: 36Mina senaste alster är gjorda i taggtråd:
tr_dg_rdskonst_taggtr_d.jpg ( 166.77k )
Antal nedladdningar: 32Till vänster är det taggtrådshjärtan och en fjäril och till höger en taggtrådsödla.
Jag är så lycklig att jag har min trädgård! Där kan jag få utlopp för min kreativa ådra!