Hej
Jag ska säga att dem blir sämre på grund av de behöver ( sval och extra ljus med litre vatten under den här tiden, Jag ska fråga dig om du har tillräcklig ljus och om du har element under kan du minska grader, annars du har vattnat så mycket, du kan inte vattna före att lägga hela fingar i jorden om den kommer torr, du kan börja vattna, om du kontrolera vatten, du ska inte få resultat direkt, men ta bort dåliga delar och vänta, också kan man se under blad om finns boven som kommer att gömma sig under blad eller gömma sina ägg, så det är viktigt att ta bort dåliga delar, du vet om finns boven, det finns flera metoden att borta dem på tvållösning eller T sprit med tvål med vatten eller diskmedel med T sprit mede neem olja , eller med handen.
Obs1 Du fråga dig själv varför händer inte med andra, det är skillnad på kroppen från växter till andra, men det är bra att isolera den från hennes kompisar till att den blir frisk, smittan ska flytta till andra växter.
Obs2 - om du kan byta hela jord och kruka. - du kan köpa klister tejp och passera klister sedan över hela växter special under blad, på den här sätt alla boven med deras ägg fasta på klister. - du ska inte glömma att dusch växter nästan varje dag, alla sugande boven tycker inte om vatten. H.Bassam
Redigerat av Bassam: 10-12-2014, 23:31
|