Certifierad Trygg e-handel

Sökresultat för

Produkter

    Kategorier

      Visa alla resultat

      Sökresultat för

      Produkter

        Kategorier

          Visa alla resultat
           

          Välkommen som gäst ( Logga in | Registrera )


          > Örebromässan, Inte så tokig!
          gunnelö
          Inlägg 24-03-2007, 09:29
          Länk hit: #1


          Medlem
          Antal inlägg: 360
          Medlem sedan:
          21-04-2005
          Medlem nr: 5 531



          Jag var på Örebromässan igår och måste erkänna att jag blev glatt överraskad. Jag tyckte kvaliteten var bättre i år och det kändes som om det var fler trädgårdsrelaterade företag. Många små, lokala, seriösa och ambitiösa företag bidrog till att det blev trevligt och omväxlande.

          Tyvärr var alla föreningar hänvisade till ett sidolokal (att betala ett par tusenlappar för att stå där hade dessutom fått en del föreningar att avstå) dit inte många besökare hittade.

          Sen kan man ju diskutera priset, 100 kr jämfört med Älvsjömässan där man lätt får tag i rabattkupong och därmed betalar 80 kr. Med tanke på att Örebro är mycket mindre känns det lite snett.

          Fler besökare än tidigare år var det visst också igår, tre timmars kö på morgonen. Det var ändå inte besvärande trångt men det blir kanske värre idag.

          Alltså jag kan rekommendera ett besök. Tre rose.gif rose.gif rose.gif får mässan av mig!

          Gunnel Ö
           
          Citera



          Skriv svarNytt inlägg
          1 användare läser den här tråden just nu (1 gäster och 0 anonyma medlemmar)
          0 medlem(mar):



           

          Enkel version Datum och tid: 23-06-2025, 19:30
                 
                    
          Startsida    Frågor & svar    Bloggar    Kalender    Köp & sälj    Forum    Kontakt & Info    Länkar    Vykort
           
          Inne   Ute   Balkong och uterum   Växthus   Växtlexikon