CITAT (Gossen Ruda @ 13-09-2015, 17:23)

Ett annat vanligt trollbeteende är att försöka skydda sig själv genom att angripa andra. Nåja, hoppas Tapio får ordning på sitt virke.
???? Men det var du som angrep. Det var du som stövlade in och pekade med hela handen och hävdade att det korrekta svaret på en preciserad fråga ställd i relevant forum var "svammel" och "tokerier" och började lalla om att du kunde känna att löven drar vatten och yrade om att professorn som klart uttalade att kraften genom vilket vätskan går ut inte sker av grönmassans kraft inte skulle vara något att bry sig om. Ingen hade ens ansatt dig dessförinnan, det fanns inget "skyddsbehov" för dig att hävda där väl?
Off topic, lite roligt också att se varje gång denna typ av händelse inträffar på något diskussionsforum (händer ofta) så finns det alltid dem som vill försvara den som hade fel in absurdum. Och samma gnäller om dåliga hantverkare, arbetsplatsolyckor m.m. fastän de annars försvara inställningen (att man skiter i faktisk tillgänglig kunskap).