CITAT (Grå @ 25-09-2009, 22:30)

Tur att wikipedia finns

Jag tar nog gärna både en asocial och osocial frisör, bara jag slipper redogöra för veckans händelser och ohändelser. Frågorna skär som knivar i öronen när man bara vill sitta där och halvsova.
Ja det är tur för det är så svårt att förklara annars. Min chef brukar säga att han är asocial när han inte hinner fika, och vi har försökt förklara skillnaden flera gånger, men inte lyckats, för han säger fortfarande likadant.
Jag har råkat ut för såna frisörskor som Grå pratar om, och jag håller med om att det är hemskt, särskilt när man inte känner dem överhuvudtaget. Dit går jag INTE tillbaka. Men min vanliga frissa känner jag sen många år, och vi kan prata på ett mer lagomt sätt, det blir intressant och vi skrattar åt samma saker. Hon är dessutom duktig på att ta barn och tonåringar, min 15åring tycker att hon är aaaasfräck!